Dzięki bliskości lądu i mostu w Trogir, wyspa Ciovo jest bardzo łatwo dostępna. Najwyższym szczytem jest Rudine, na wyspie nie ma cieków wodnych, więc musi być zaopatrywana w wodę z lądu. Ze względu na korzystny klimat uprawia się tu migdałowce, winorośl, drzewa oliwne i figowe.
Ciovo jest administracyjnie częścią Trogiru, ma 6.000 mieszkańców, a ich liczba wciąż rośnie dzięki nowym inwestycjom. Na wyspie znajdują się gminy Ciovo, Arbanija, Zedno, Okrug Gornji i Okrug Donji.
Oryginalna nazwa wyspy to Bua, która najwyraźniej ma pochodzenie iliryjskie. Z historii wyspy zachowały się liczne budowle, takie jak średniowieczny kościół św. Mavro (Saint Mavro) w wiosce Zedno, przedromański kościół maryjny Gospa Kraj mora w Ciovo, dawny gotycki klasztor dominikański św. Krzyża (Sveti Križ) w Arbanija, kościół maryjny G Gospa z Prizidnicy na wschodzie wyspy na skałach, bizantyjska ikona i gotycki obraz “Ukrzyżowanie” w kościele parafialnym w Slatinie oraz pozostałości wczesnochrześcijańskiego kościoła św. Eufemii (Sveta Fumija) na wysepce Sveta Fumija.
W zatoce Movarstica znajduje się popularna Biała Plaża (Bijela plaža) oraz plaże w miejscowości Donji Okrug. U południowo-zachodniego wybrzeża Ciovo znajdują się wysepki Sveta Fumija, Kraljevac, Galerija, a na tym obszarze panują dobre warunki do wędkarstwa sportowego. Na wschodnim wybrzeżu są możliwości przyjemnego pływania w zatoce Supetarska. Okrug Gornji to bardziej ruchliwe miejsce na wakacje z wieloma możliwościami rozrywki, promenadą, restauracjami i kawiarniami.
Wybierz spokojne wakacje nad krystalicznie czystym morzem i w otoczeniu pięknej przyrody na wyspie Ciovo o śródziemnomorskim wyglądzie.
Zakwaterowanie Ciovo, Apartamenty Ciovo, Wakacje Ciovo, Hotele Ciovo, Last Minute Ciovo